Bildiri GönderimiBildiri Özeti Gönderimi Son Tarihi, 03 Ağustos 2018’dir.”

Bildiri Özeti Gönderim Kuralları

Bildiri Özeti Genel Kuralları
Bildirilerin yazımı için başlık ve yazar isimleri hariç 300 kelime ile sınırlandırılmıştır.

Geri Bildirim
Bildiri değerlendirme sonucunuzu içeren e-posta, tarafımıza gönderilen e-posta adresine 7 Eylül 2018 tarihinden itibaren gönderilecektir. Bildirilerle ilgili tüm değerlendirme sürecinin bildiri sahibi tarafından takip edilmesi gerekmektedir.

TDD En İyi Sözel Bildiri ve Poster Ödülleri
27. Ulusal Dermatoloji Kongresi'nde sunulacak olan bildirilerden  'En İyi Sözel Bildiri Ödülü' ve ‘En İyi Poster Ödülü’ için başvuru yapan bilimsel nitelikli en iyi bildiriler Türk Dermatoloji Derneği tarafından ödüllendirilecektir. 

En İyi Sözel Bildiri Ödülü' en iyi 3 sözel bildiriye; ‘En İyi Poster Ödülü’ ise üçü ‘En İyi Araştırma’ üçü de ‘En İyi Olgu’ alanında olmak üzere toplam 6 bildiriye verilecektir. 

Ödüle aday olacak çalışmalar Türkiye’de gerçekleştirilmiş olmalı ve Türkçe sunulmalıdır.

Ödül için başvuran araştırma nitelikli tüm çalışmaların ETİK KURUL ONAYI'nın alınmış olması ZORUNLUDUR. 

Tüm çalışmalar ödül değerlendirmesine alınmayacak olup, yalnızca yazarlarının ÖDÜL BAŞVURUSU yaptığı çalışmalar ödül için değerlendirilecektir. Bu nedenle yazarlar bildiri başvurusunda bulunurken çalışmalarının ödül için değerlendirilip değerlendirilmemesi konusundaki tercihlerini BELİRTMELİDİR
Gönderilen araştırma bildirilerinin ödül için değerlendirilmesi yönünde tercih belirtildiği takdirde çalışmanın onay aldığı ETİK KURULUN İSMİ, TARİHİ, SAYISININ BELİRTİLMESİ ve ABSTRACT AGENT SİSTEMİ ÜZERİNDEN ON-LİNE YÜKLENMESİ istenmektedir. Bu koşullardan herhangi birini yerine getirmeyen çalışmalar ödül adayı olarak kabul edilmeyecektir.

En İyi Sözel Bildiri Ödülleri (Türk Dermatoloji Derneği)
1.’ye 2.000 TL
2.’ye 1.500 TL
3.’ye 1.000 TL

En iyi Poster Araştırma Ödülleri
En İyi 3 Poster Ödülü (Açıklanacaktır)

En İyi Poster Olgu Sunumu Ödülleri
En İyi 3 Poster Ödülü (Açıklanacaktır)